6000 4000

Nadace skupiny Up – předání finanční podpory

V prostorách francouzského velvyslanectví  se ve středu 30. března 2016 předala finanční podpora sdružením ROSA a Dejme dětem šanci.

 

DSCF5077

Předání učinil velvyslanec Francie, pan Jean-Pierre Asvazadourian a prezident nadace Fondation skupiny Up, pan Jean-Philippe Poulnot. Za Up Českou republiku se účastnil jednatel společnosti, pan Stéphane Nicoletti.

 

Podpora byla udělena v rámci dohody o partnerství uzavřené mezi francouzskou skupinou Up poskytující pomoc a podporu firmám, podnikovým výborům, sdružením a jednotlivcům, a Velvyslanectvím Francouzské republiky.

 

Sdružení ROSA zastoupené ředitelkou paní Marií Vavroňovou a Dejme dětem šanci zastoupené paní Barborou Piazzou, manažerkou fundraisingu, byla vybrána na základě své činnosti v oblasti sociální inkluze: ROSA za své dlouholeté úsilí v boji proti násilí na ženách a Dejme dětem šanci za pomoc dětem a mladým lidem z dětských domovů na jejich cestě k samostatnosti.

 

DSCF5083Sdružení ROSA zastoupené paní Marií Vavroňovou obdrželo 5 000 euro (135 000 Kč)

 

DSCF5085Sdružení Dejme dětem šanci zastoupené paní Barborou Piazzovou a paní Dittou Pospíchalovou obdrželo 5 000 euro (135 000 Kč)

 

 

Pro více informací o sdružení ROSA klikněte ZDE.

Pro více informací o sdružení Dejme dětem šanci klikněte ZDE.

 

Optimální daňově výhodná nominální hodnota pro rok 2017 je 109 Kč.

Daňově uznatelný náklad zaměstnavatele (55 %) činí 59,95 Kč. Nedaňový náklad či příspěvek zaměstnance (45 %) je 49,05 Kč.

Ceny poledních menu a obědů se od loňského roku opět zvedly (průměrně až o 10%). Provozovatelé restaurací uvádějí, že za cenovým nárůstem lze hledat zdražení některých surovin i zavedení elektronické evidence tržeb (EET). Pokud již hodnota stravenek nepokrývá cenu poledních menu, stačí si jednoduše objednat stravenky s vyšší nominální hodnotou ZDE.